top of page

קצרצרים לפסח

מלאו כיסי באגוזים...

ניתן לחלק לכל המסובים חבילת אגוזים (כחלק מעיצוב השלחן...), שישמשו כנקודות שיומרו בסוף למתנות. קבעו כללים, למשל כל מי שעונה על שאלה מקבל אגוז, או מי שמייצר שאלה מקבל אגוז וכן הלאה...

מה השתנה?

 לאחר קריאת "מה נשתנה" נערוך סבב בין המשתתפים כשכל אחד משתף במשהו שהשתנה אצלו בשנה האחרונה. אפשר לערוך סבב נוסף בו כל אחד יגיד מה הוא רוצה לשנות בשנה הקרובה. ומיטיבי לכת יוסיפו מה יעזור להם לעשות את השינוי.

הסבה כהלכתא

כדאי לאמץ את המנהג להסב בנוחות על גבי מזרנים, פופים וכריות. נבנה לעצמנו "זולה" בה ניתן לערוך את הסדר עד ל"שולחן עורך". בשלב זה נעבור לשולחן שיחכה לנו מעוצב ומסודר. אפשר להשתמש בשולחנות נמוכים לקערה, לגביעי היין ולהגדות. סידור המרחב באופן זה מאפשר שיח והפעלות בנוחות. 

ביצת הפתעה

ניקח פטרוזליה ונכרוך על הביצים בעזרת תחבושת רשת אלסטית (קונים בבית מרקחת). נבשל את הביצים במים עם שקיות תה למראה שחום. בתום הבישול נקרר היטב ונסיר את התחבושת והעלים.

סידור פרחים

עוטפים סידור פרחים ב"קוביה" שהכנו מקרטון בהדפס מצה. רוכשים קרטון בדגם מצה בחנות חומרי יצירה.  גוזרים 4 ריבועים שווים ומדביקים בצד הפנימי. ניתן להוסיף סרט בהתאם לצבעים שבחרנו לעיצוב השולחן.

חבקים למפיות

אפשר להכין חבקי מפיות בקלות באמצעות המדפסת הביתית שלכם. בחרו נושא, תמונה או כיתוב הדפיסו על שמיניות בריסטול גזרו למלבנים והדקו. שדרוג של הרעיון - מדפיסים בצד אחד של הדף הדפס של מצה, ובצד שני מוסיפים שאלה. הכנו לכם קובץ להדפסה כאן.  כדאי  לחתוך בחריצים המסומנים כדי לסגור אותם.

אביב 1.jpg
סימון מקומות ישיבה

לשולחן אביבי במיוחד. סימון מקומות ישיבה על תחתיות תחרה בעזרת טוליפ. 

משחק טאבו לפסח

קח כרטיס והבט במילה העליונה. עכשיו עליך לגרום לקבוצה שלך לנחש מהי המילה, בלי להשתמש במילות הטאבו שמופיעות בכרטיס. תראו כמה כרטיסים אתם מספיקים תוך תור של 2 דקות! להורדת המשחק לחצו כאן

הפעלה ועידוד בעזרת פאזל

אפשר לתגמל כל משתתף (על קריאה, שאלה טובה, ביצוע משימה...) באמצעות חלק של פאזל. כדאי לבחור תמונה מתאימה לפסח. האתגר להשלים את התמונה. לחילופין ניתן לכתוב שאלה בצד האחורי של כל חלק בהתאם לגיל וליכולת. (תודה לסימה!)

משחק אסוציאציות:

משחק שתמיד עובד טוב והפעם מותאם לפסח. אפשר לשחק בחברותא בבית או בנסיעות המתמשכות.

מהיר, משעשע ובעיקר ביחד!

מוכן להדפסה וכולל הנחיות בקובץ המצורף. תהנו
תודה רבה ל*אורנה לוינסון*.

ברד ואש.jpg
וַיְהִי בָרָד וְאֵשׁ...

עוד רעיון למרכז שולחן סביב הנושא של עשר המכות:

חיתוכי סול כלהבות בין שתי צינצנות (אחת בתוך השניה) ״מוחזקים״ באמצעות כדורי ג״ל שקופים ומים.

בצנצנת הפנימית נר צף

משחק תפקידים

כל אחד מהמשתתפים בוחר דמות מתוך ההגדה או מגריל פתק עם דמות. הדמויות יכולות להיות משניות או אפילו חפצים. כשמגיעים לסיפור הרלוונטי השחקן "עולה על הבמה" ומספר את סיפורו. הנוכחים צריכים לנחש את מי הוא מייצג.

לדוגמא: אישתו של ר' אלעזר בן עזריה, מטה משה, ערב-רב, אלשבע בת עמינדב, התיבה של משה, היד של בתיה, וכו'...

WhatsApp Image 2020-04-08 at 08.14.24.jp
אפיקומן אחר

הצעה אחרת למתנות אפיקומן:

שוברי מתנה לזמן איכות עם אבא / אמא. בחירה בין כמה אפשרויות.

שוברים מוכנים בקובץ המצורף

מצה.jpg
מוציא מצה

מצלמים תמונות עם מצה במקומות שונים בבית ובחצר (אם יש).

מחלקים את המשתתפים לקבוצות לפי מספר הניידים שיש לכם

כל קבוצה מקבלת תמונה. עליהם לזהות איפה צולמה ולצלם *בדיוק* אותה תמונה ( קומפוזיציה, מרחק וכו׳). הצליחו מקבלים את התמונה הבאה...

bottom of page