בבית ואין לכם מה לעשות? הנה כמה רעיונות לדקה התשעים...

הקליקו על התמונה להוראות הפעלה

הכנת כרטיס גירוד
הכנת כרטיס גירוד
Go to link
סלסול נייר
סלסול נייר

מגלגלים רצועות נייר בעזרת מוט עם חריץ בקצהו ( בכל חנות לחומרי יצירה). אפשר כמובן גם לקפל, לקמט, ולהמציא שלל אפשרויות נוספות. מדביקים על בריסטול.

צבע תופח
צבע תופח

צבע שמתנפח- לערבב: כף קמח תופח + כף מלח להוסיף מים וצבע מאכל עד לקבלת מרקם של יוגורט. צובעים באמצעות מכחול או קיסם אזניים, עדיף על בריסטול. כשמסיימים לצבוע שמים במיקרו ל-30 שניות. כדאי לתת לילדים לראות מה קורה במיקרו!

פלסטלינה
פלסטלינה

עבודה עם פלסטלינה על בסיס פלטת עץ (בחנויות יצירה). רצוי לתת הנחיות כדי להגיע לשיכלול התוצאות . כאן עבודה עם שני צבעים בלבד בשלב ראשון. אח"כ גליל מכל הצבעים. ולבסוף עבודה חופשית. לסיום למרוח דבק פלסטי לחיזוק.

עוגיות
עוגיות

לאפות עם הילדים זו חויה נהדרת המשלבת שיתוף ויצירה תוך שיכלול היכולות ברמות שונות ובאספקטים מגוונים. ניתן לאתגר את הבוגרים להכפיל כמויות

צמיד ממוחזר מבקבוק
צמיד ממוחזר מבקבוק

חותכים בקבוק שתיה לטבעות בעזרת סכין יפנית (רק מבוגרים!) מעגלים את מקום החיתוך בעזרת הצמדה למגהץ חם. מקשטים בעזרת טוש בלתי מחיק או לק.

מסלול_edited
מסלול_edited

יוצרים מסלול על הרצפה בעזרת נייר דבק צבעוני. בעזרת קשי שתיה נושפים ומגלגלים כדורי פונפון קטנים (בחנויות לחומרי יצירה).

Go to link
מבוך
מבוך

בקופסת דיסק ריקה מניחים בתחתית בריסטול בצבע אחיד. מייצרים מסלול מגלילי פלסטלינה שחתכנו והצמדנו לבריסטול. מניחים כדור קטן ומתחילים לשחק.

Go to link
גמבוצים_edited
גמבוצים_edited

שמים דבק שקוף על מכסה (חומוס ודומיו)ומניחים את עיגולי הזכוכית. מוסיפים דבק. משהים לייבוש כיומיים. הופכים מורידים את המכסה ומייבשים. מחוררים בעזרת חוד מספריים ומשחילים חוט דייג לתליה

Go to link
רקמה על קרטון
רקמה על קרטון

מציירים ציור פשוט בעפרון על קרטון (מקופסת קורנפלקס ודומיה). גוזרים ומחוררים מסביב עם מחורר רוקמים בעזרת חוט עבה או שרוך. לגדולים יותר ניתן לתת בד רשת לרקמת איקסים.

ציור עם בועות צבעוניות
ציור עם בועות צבעוניות

להכין כמה צלוחיות של נוזל לבועות (לינק למתכון בדף השבוע השביעי) ולהוסיף צבעי מאכל. להפריח את הבועות על הנייר

הכנת בצק ביתי
הכנת בצק ביתי

שתי כוסות קורנפלור כוס מרכך שיער אפשר להוסיף צבע מאכל

1/2

מחולל בינגו - הדרכה ליצירת בינגו

מקום לרעיונות שלכם...